• Samenwerking tussen Stichting Excelsior4All en Roncalli Mavo

Stichting Excelsior4All heeft gisteren een samenwerkingsovereenkomst getekend met de Roncalli Mavo uit Prinsenland. De Roncalli Mavo telt 630 leerlingen en die gaan het komend jaar in contact komen met Excelsior Rotterdam en Excelsior4All.

Leerplezier
De Roncalli Mavo heeft als motto dat alle kinderen kunnen en willen leren. Leerplezier is voor de school uit Rotterdam Prinsenland heel erg belangrijk. ,,Daarom willen wij ook meer aanbieden dan alleen lessen’’, zegt directeur Guus Haelermans. ,,Wij willen onze leerlingen ook voorbereiden op de samenleving en daarom werken wij bijvoorbeeld samen met buurtwerk.’’

Meer dan school
,,Ook de samenwerking met Excelsior en Excelsior4All past daarom goed bij onze school. Excelsior en Excelsior4All hebben als motto ‘Meer dan voetbal’, terwijl de slogan ‘Meer dan school’ op ons van toepassing is.’’ Gijs Kruit, teamleider van de onderbouw, vult aan: ,,Wij gaan graag de school uit, zodat onze leerlingen ook buiten de lessen om kunnen leren.’’

Enthousiast
De school kwam in contact met Excelsior toen twee jeugdspelers zich speciaal aanmeldden bij de Roncalli Mavo. Via de Gemeente Rotterdam en Demi van der Heiden kwam de school vervolgens in contact met Excelsior4All. ,,We raakten in gesprek en wij waren eigenlijk direct enthousiast’’, zegt Haelermans.

Internationaal
,,Onze activiteiten en doelstellingen sluiten heel goed aan bij die van de school’’, zegt projectcoördinator Demi van der Heiden. ,,Als wij bijvoorbeeld een persconferentie geven, dan stimuleert dat leerlingen heel erg om na te denken over wat ze willen weten en ze zijn dan tevens met taal bezig. De Roncalli Mavo is bovendien internationaal gericht en met onze buitenlandse spelers kunnen wij bijvoorbeeld heel goed een Engelstalige persconferentie verzorgen.’’

Meer informatie over de Roncalli Mavo is hier te vinden.